ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

اگر در حوزه علمیه تحول ایجاد نشود، جامعه مطلوب حاصل نمی شودآیت الله العظمی مدرسی با تاکید بر اینکه حوزه علمیه رهبر جامعه است، گفت: اگر در حوزه علمیه تحول ایجاد نشود، جامعه مطلوب حاصل نمی شود.

به گزارش روباط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله العظمی سید محمدتقی مدرسی در دیداری که آیت الله عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان در محل دفترشان در مشهد با ایشان داشت، با تاکید بر اینکه حوزه علمیه رهبر جامعه است، گفت: اگر در حوزه علمیه تحول ایجاد نشود، جامعه مطلوب حاصل نمی شود.
ایشان با بیان اینکه غرب، جهان اسلام را به خود وانگذاشته و فعالیت دارد، اظهار کرد: آنها به طور جدی به دنبال این هستند که در حوزه علمیه تحول ایجاد نشود و در این زمینه راهکارهایی نیز دارند.
این مرجع تقلید یکی از کارهایی که در راستای رشد و تحول در حوزه باید انجام شود را تربیت فرزندان از کودکی عنوان و ابراز کرد: تسلط به زبان عربی و چابک کردن حوزه از دیگر کارهایی است که در عرصه تحول باید مد نظر قرار گیرد.
ایشان افزود: حوزه علمیه حافظ دین مردم است و از این رو می بایست در متن و درون اجتماع باشد و به گونه ای برنامه ریزی کند که آحاد جامعه بتوانند به راحتی به طلاب مراجعه کنند.
آیت الله العظمی مدرسی تاکید کرد: طلبه ای که در میان مردم و جامعه رشد می کند با کسی که در گوشه حجره بزرگ می شود، تفاوت دارد.
ایشان در پایان فعالیت های اقدام شده در حوزه علمیه خراسان را موجب خرسندی دانست و از تلاش های انجام شده تقدیر کرد.
 


كد خبر: 38524  |  تاریخ درج خبر: 1399/06/22  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا