ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

توهین به قرآن از عظمت آن نمی‌کاهدامام جمعه کاشمر گفت: قرآن، كلام وحي، سرچشمه همه كمالات و سبب تعالي، ترقي و هدايت جوامع و انسان‌هاست.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمين طباطبائی در مراسمی که به همت مدرسه علمیه امام صادق(ع) کاشمر و با هدف محكوميت هتاكي به ساحت مقدس پيامبر اكرم(ص) و سوزاندن قرآن در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد، ضمن محکوم کردن چنین اقداماتی ابراز کرد: اين اقدام بي‌شرمانه اروپایی‌ها با مواضع و سخنان عوام‌فريبانه هميشگي‌شان در مورد آزادي بيان، مدرنيته و دموكراسي، متناقض است.
وی افزود: این اقدامات جاهلانه نه تنها از شأن پيامبر اکرم(ص) و عظمت قرآن نمی‌کاهد، بلكه روزبه‌روز بر آن می‌افزاید.
حجت‌الاسلام والمسلمين طباطبائی با اشاره به آیات «يَآ أَيُّهَا النَّبِىُّ إِنَّآ أَرْسَلْنَاكَ شَاهِداً وَمُبَشِّراً وَنَذِيراً وَ دَاعِياً إِلَى اللَّهِ بِإِذْنِهِ وَسِرَاجاً مُّنِيراً» (احزاب/ 45 و 46) گفت: قرآن، كلام وحي، سرچشمه همه كمالات و سبب تعالي، ترقي و هدايت جوامع و انسان‌ها و متقن‌ترين بيان و كتاب در معرفي و شناساندن پیامبر اکرم(ص) است.
امام جمعه کاشمر با بیان اینکه كلام وحي بزرگ‌ترين و پرمعناترين برنامه انسان‌ساز بشريت است، اظهار کرد: متأسفانه بشر در دنياي كنوني بازيچه هوس دنياپرستان و قدرت‌طلبان شده است و این چنین بر پيامبر اکرم(ص) كه كلام او هدایتگر و تربیت‌کننده مسلمانان، پيروان اديان الهي و همه انسان‌هاست، توهین می‌شود.
وی در پایان گفت: دنياپرستان و زورگويان عالم كه فهمي از عظمت قرآن كريم و برنامه‌هاي هدايت‌گر و انسان‌ساز پيامبر اکرم(ص) ندارند، همواره در مسير جهالت و مخالفت با اسلام برآمده و با رفتارهای سخيف و موهن خود، موجبات رنجش مسلمین و آزادی‌خواهان عالم را فراهم می‌آورند.
در پایان این مراسم، قطع‌نامه‌ای در محکومیت اقدامات توهین‌آمیز علیه قرآن و پیامبر اکرم(ص) قرائت شد.
 


كد خبر: 38540  |  تاریخ درج خبر: 1399/06/24  |  کد خبرنگار: 201020
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا