ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

نمایه تبلیغ مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بجنوردواحد تبلیغ مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بجنورد در راستای بازتاب فعالیت‌های دینی در جامعه، علاوه بر تربیت مبلغان توانمند، فعالیت‌های برون حوزوی متنوعی را در عرصه‌ها و مناسبت‌های مختلف، اجرا کرده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، تبليغ دين يكي از رسالت‌هاي هزارساله حوزه‌هاي علميه شيعه در پاسخ‌گویی به نیازهای دینی و انسانی است. کارنامه مجاهدت حوزه‌های ‌علميه، الگو‌ي موفقي از تربيت مبلغان ديني و تبليغ دين در عرصه‌هاي مختلف بوده كه سیراب‌کننده خردهاي استوار و هدایتگر جوامع بشری است.
انقلاب اسلامي ايران كه خود از ثمرات ارزشمند تبليغ روحانيت است، رسالتي بزرگ و نوين را در تبليغ دين در سطح وسيع و به شيوه مطلوب و مدرن و مبتني بر آموزه‌هاي قرآنی، سنت و سیره ائمه اطهار (علیهم‌السلام)، بر عهدۀ حوزه‌هاي علميه و عالمان دين مي‌نهد.
بر این اساس مروری گذرا بر اهم فعالیت‌ها، اقدامات و عملکرد تبلیغی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بجنورد در سال جاری داریم.
آموزش‌های کاربردی مبلغان
تبليغ موفق، نوين و مؤثر معارف قرآن و اهل‌بیت علیهم‌السلام، از مهم‌ترین ارکان دست‌یابی به رسالت بزرگ ترویج دین است. با توجه به جایگاه رفیع و تأثیرگذار تبلیغ در عرصه دین به‌عنوان تنها مسیر برای بازتاب فعالیت‌های دینی در جامعه و عامل اصلی حرکت انسان در همه اعصار از ظلمات به‌سوی نور که وظیفه و نتیجه رسالت همه انبیا الهی است، ساماندهی و ایجاد بسترهای رشد و توسعه این مهم از مهم‌ترین وظایف مدیران و دلسوزان حوزه علمیه خراسان است. ازاین‌رو، مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بجنورد سه دوره‌ آموزشی «فضاي مجازي و سواد رسانه»، «اصول تربيتي ديني» و «کار با کودک و نوجوان» را در سال جاری برای مبلغان خود برنامه‌ریزی و اجرا کرده است.
فعاليت‌هاي جهادي
طلاب و مبلغان این مدرسه در کنار هدایت دینی و سیاسی جامعه، در عرصه ارائه خدمات اجتماعی نیز فعالیت‌های اثرگذاری را از خود به ثبت رسانده‌اند از آن جمله می‌توان به غربالگري مسافرين در ترمينال، پليس راه، فرودگاه و سایر مکان‌های پرتردد شهر، ضدعفوني كردن مساجد و محلات، حضور در بيمارستان‌ها جهت كمك به بيماران كرونايي و حضور در آرمستان‌ها جهت تغسیل اموات كرونايي و نیز بسته‌بندي اقلام بهداشتي جهت توزیع در بین نیازمندان اشاره کرد.
برگزاري اردوي جهادي در روستاي گريوان و انجام خدمات عمراني و فرهنگي، دیگر اقدام مهم طلاب و مبلغان مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بجنورد در سال جاری بوده است.
سایر فعالیت‌های تبلیغی/ مناسبتی
حضور مبلغان در اعیاد و ایام مختلف سال، نقش‌پذیری تبلیغ دین را گسترده خواهد کرد. ازاین‌رو واحد مبلغان مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بجنورد نسبت به برگزاري جشن و ايستگاه صلواتي، اهداي كتاب فضائل اميرالمومنين علي (عليه‌السلام) و برگزاري مسابقه كتابخواني و پخش سي‌دي‌هاي صوتي و تصويري پاسخ به شبهات در ایام عيد غدير، برگزاري مراسم شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) و سایر مناسبت‌های ملی مذهبی اهتمام جدی داشته است. برگزاري مراسم سخنراني‌ توسط اساتيد این مدرسه و برگزاری سلسله جلسات بيان احكام و پاسخ به مسائل شرعي در مسجد انقلاب شهرستان بجنورد نیز از دیگر اقدامات واحد تبلیغی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) در طول سال جاری بوده است.
منبرک
تبليغ موفق، نوين و مؤثر معارف قرآن و اهل‌بيت (عليهم‌السلام)، از مهم‌ترين اركان دست‌يابي به رسالت بزرگ ترويج دين است. با توجه به جايگاه رفيع و تأثيرگذار تبليغ در عرصه دين، منبرهاي كوتاه با عنوان «منبرک» در معاونت تبليغ حوزه علميه خراسان طراحي شد تا طلاب علاوه بر دريافت آموزش‌هاي لازم در اين خصوص، فرصتي براي تقويت منابر خود را به دست آورند. لذا در سال گذشته در اين مدرسه هر روز بین صلاتین منبرک با ارائه موضوعات مختلفی از جمله امر به معروف و نهی از منکر، حلال و حرام، پدر و مادر، نیت، نماز، ایثار، شرک، جهل، رزق، احکام و غیره برگزار شده است.
 


كد خبر: 39058  |  تاریخ درج خبر: 1399/08/28  |  کد خبرنگار: 201020
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا