ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

فراخوان مقاله دوفصلنامۀ علمی تخصصی مطالعات اعتبارسنجی حدیثمعاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با همکاری گروه رجال‌پژوهی این معاونت برای شماره پاییز و زمستان دوفصلنامۀ علمی تخصصی « مطالعات اعتبارسنجی حدیث»، آماده دریافت مقالات اساتید، پژوهشگران و صاحب‌نظران در موضوعات اعلام شده، است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، دوفصلنامۀ علمی تخصصی «مطالعات اعتبارسنجی حدیث» معاونت پژوهش این حوزه، با همکاری گروه رجال‌پژوهی معاونت پژوهش به سردبیری حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدجواد سیدشبیری منتشر می‌شود که آماده دریافت مقالات اساتید، پژوهشگران و صاحب‌نظران برای شماره پاییز و زمستان 99، است.
اهداف و رویکردهای اصلی محتوایی اعلام شده براساس سه رویکرد « دانش رجال و گستره آن»، « روش-شناسی پژوهش¬های رجالی» و « جریان‌های کهن و نوپدید اعتبارسنجی» می باشد و علاقمندان می توانند با توجه در موضوعات اعلام شده، مقالات خود را ارسال نمایند.
براساس این گزارش، فراخوان مقاله در موضوعات دانش رجال و گستره های مختلف آن، روابط میان رشته ای رجال و دیگر دانشهای حدیثی و غیر حدیثی، روش‌های کاربرد و اعتبار¬سنجی حدیث در دانش¬های مختلف، حجیت استنباطات رجالی، جایگاه حدیث در دین‌شناسی و اهمیت دانش رجال و جایگاه آن در علوم اسلامی، است.
همچنین در بخش « روش¬شناسی پژوهش¬های رجالی»، موضوعات روش رجالی دانشمندان کهن شیعه، شیوه‌شناسی نگارش‌های رجالی، سند‌شناسی، واژه‌شناسی الفاظ جرح و تعدیل کتب قدما، نقد و ارزیابی روش¬های تالیف رجالی متقدم و متاخر و اعتبار سنجی محتوایی منابع حدیثی، به عنوان رویکردهای این فراخوان اعلام شده است.
موضوعاتی دیگری ازجمله، روش رجالی عالمان برجستۀ معاصر، رجال و متسشرقان، نقدهای دوسویه، تاثیرات و تأثرات متقابل، پژوهشهای معاصر عامه در رجال امامیه، حدیث و چالش‌های فراروی آن در دوران معاصر، جریان‌های نوپدید اعتبارسنجی حدیث و نقل به معنا و گسترۀ آن، در بخش فراخوان محتوایی « جریان‌های کهن و نوپدید اعتبارسنجی»، درنظر گرفته شده است.
گفتنی است، اساتید، طلاب، پژوهشگران و علاقمندان حوزۀ رجال و حدیث می‌توانند مقالات خود را در چهارچوب محورها و موضوعات تعیین شده یا دیگر موضوعات هم‌خوان که در این فهرست گنجانده نشده است، به نشانی سامانۀ http://vsh.journals.hozehkh.com ارسال نمایند.


كد خبر: 39081  |  تاریخ درج خبر: 1399/09/02  |  کد خبرنگار: 201017
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا