ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
طرح درس، عامل تاثیرگذاری در تدریس است

استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان گفت: اگر می خواهیم یک تدریس، روشمند، جذاب و تاثیرگذار باشد باید به مسئله طرح درس توجه کرد.

۱۳۹۹/۱۱/۰۷
سلسله نشست‌های علمی آموزه‌های نوین کلامی و فلسفی، برگزار می‌شود

واحد پژوهش مدرسه علميه عالی نواب، سلسله نشست‌های علمی آموزه‌های نوین کلامی و فلسفی، را چهارشنبه 8 و پنجشنبه 9 بهمن‌ماه، به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می‌کند.

۱۳۹۹/۱۱/۰۷
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین علوی سبزواری

حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای مدظله العالی در پیامی درگذشت عالم پارسا حجت‌الاسلام والمسلمین علوی سبزواری را تسلیت گفتند.

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
گزارش تصویری/ نشست مشترك مديران مدارس علمیه بردسکن، کاشمر، کوهسرخ و بجستان با موضوع پذیرش طلبه

نشست مشترك مديران مدارس علمیه بردسکن، کاشمر، کوهسرخ و بجستان با موضوع پذیرش طلبه براي سال تحصيلي جديد برگزار شد.

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
فعالیت 6 گروه علمی به همت مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان گفت: هم اکنون شش گروه فعال فقه حکومت، فقه تمدن، علوم انسانی، اخلاق، عدالت و مهندسی فرهنگی با نظارت این مرکز فعالیت دارند.

۱۳۹۹/۱۱/۰۴
حس مفید بودن، مهم‌ترین دغدغه نخبگان حوزوی است

مدیر کل دفتر حمایت از جامعه نخبگانی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گفت: سطح فکر نخبه حوزوی ما بالاتر از آن است که بخواهد به خودش و منافعش فکر کند.

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
حوزه علمیه باید در پاسخگویی خط‌شکن باشد

مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه پاسخگویی به نیازهای جامعه ملزوماتی دارد، عنوان کرد: باید از روش‌ها و ساختار اجتهادی بهره گرفت و در عرصه تولید تفکر دینی قدم برداشت و در پاسخگویی خط‌شکن بود.

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
بسترهای تقریب مسلمانان و اهل کتاب در فقه شیعه، بررسی شد

پایان‌نامه سطح سه حوزه علمیه خراسان با عنوان « بسترهای تقریب مسلمانان و اهل کتاب در فقه شیعه» به همت اداره مدارج علمی معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان، در مرکز مدیریت دفاع شد.

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
حضور انتشارات حوزه علمیه خراسان در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران

مدير ترویج و گسترش پژوهش حوزه علمیه خراسان از حضور انتشارات حوزه علمیه خراسان با بیش از 35 عنوان اثر علمی در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران خبر داد.

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
موضوعات پایان نامه های طلاب خراسان جنوبی متناسب با نیاز استان تعیین می شود

مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی گفت: سعی شده که موضوعات پایان‌نامه‌ها متناسب با نیازهای این استان باشد و بتواند در صحنه واقعی مشکلات فرهنگی، اجتماعی و بصیرتی استان را برطرف کند.

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
پیام مدیر حوزه علمیه خراسان در پی درگذشت آیت الله سید محمدحسن علوی

مدیر حوزه علمیه خراسان در پیامی درگذشت آیت الله سید محمدحسن علوی را تسلیت گفت.

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
«آیت الله علوی» از روحانیون برجسته سبزوار درگذشت

آیت الله سید محمد حسن علوی از روحانیون برجسته دوران انقلاب و از رهروان بیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) به دیدار حق شتافت.

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
مهر عالمانه بر كارنامه صادقانه فاضلان و خادمان پژوهش

معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با تکیه بر همین تاکیدات و تاییدات است که در 5 سال اخیر گام های تحولی خود را شبانه روزی با تکیه بر آموزش پژوهش محور آغاز کرده و امروز ثمرات آن در قالب مقالات، كتاب ها و پژوهش ها، نشست های علمی و هیئت های اندیشه ورز، راه اندازی دروس خارج در راستای نیازهای روز با تاکید بر تقاضای مستحدثه جامعه اسلامی و مطالبه از حوزه، حضور در نمایشگاه های گوناگون و خدمات علمی پژوهشی به پژوهشگران، فضلا و طلاب برای رشد فزاینده این حرکت به خوبی مشاهده و به حق در فرمایش اساتید جلوه می کند.

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
امضای تفاهم‌نامه همکاری مرکز خدمات و حوزه علمیه خراسان در خصوص سنجش سلامت

تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین مرکز خدمات و حوزه علمیه خراسان با هدف ارزیابی وضعیت سلامت داوطلبین ورود به حوزه علمیه و ایجاد بانک اطلاعات جامع بهداشت و سلامت جهت برنامه‌ریزی، تهیه و اجرای مناسب برنامه‌های حیطه سلامت، منعقد شد.

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
تاکید حوزه علمیه خراسان بر پیگیری سلامت علما و اساتید

مدیر حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: سلامت علما از طرح هایی است که پیگیر آن هستیم و ایشان نیز از اقداماتی که تا کنون انجام شده رضایت دارند.

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
بالا