ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

بسیج باید الگوی عملی اطاعت از خداوند باشداستاد درس خارج حوزه علمیه خراسان بیان داشت: بسیجی یعنی همه به سوی خدا باشیم و برای او زندگی کنیم.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله موسوی خلخالی در دیدار معاونین مدیریت اين حوزه كه در منزل ايشان برگزار شد، به تعریف بسیج و بسیجی پرداخت و گفت: بسیجی یعنی همه به سوی خدا باشیم و برای او زندگی کنیم.
وی با بيان اينكه همه مردم باید بسیجی باشند و خدا را در نظر بگیرند، ابراز داشت: مي بايست در راه خدا به عنوان راه نجات، قدم برداشت و چنانچه مصیبتی نیز در این مسير به آنها برسد، خداوند جبران مافات می کند.
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان با تاکید بر اینکه امت اسلام باید در راه خدا زندگی کنند، مطرح کرد: اگر همه علوم و فرهنگ ها در راه خدا صرف شود، بهترین نتیجه را خواهد داشت اما اگر ذره ای در راه دنیا طلبی باشد، ارزشی ندارد.
وی با اشاره به آیه 11 سوره مجادله بیان کرد: بهترین راهی که می توانیم برای کسب علم داشته باشیم با توکل و تحکیم ایمان کامل است؛ همانطور که انبیا اینگونه زندگی می کردند.
آیت الله موسوی خلخالی ابراز داشت: راه خدایی، مسيري است که خداوند تایید می کند و رفعت و بزرگی را در این جهت قرار داده است.
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه خدا و مرگ باید سرمشق عملی همه طلاب باشد، گفت: اهل علم در هر مرحله ای باشند باید قول و سخنشان را با عمل همراه کنند زیرا اگر این نباشد عکس العمل سوء بیشتری دارد.

 

 

 

 


كد خبر: 16014  |  تاریخ درج خبر: 1395/11/04  |  کد خبرنگار:
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا