ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

حضرت زهرا(س)، پناه همه است/ دختر نبی(ص) پیوند دهنده رسالت و امامتعضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان تصریح کرد: اگر بشریت امروز بخواهد از جهل علمی و جاهلیت عملی و از شبهات علمی و شهوت عملی به جایی پناهنده شود، جز در خانه حضرت فاطمه زهرا(س) و فرزندان ایشان جایی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) که با حضور علما، اساتید، روحانیون و طلاب حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه آیت الله العظمی خوئی(ره) برگزار شد، با اشاره به جایگاه حضرت زهرا(س) به عنوان ام ابیها، کوثر و لیله القدر بودن آن حضرت، ابراز کرد: رهروان پیامبر(ص) به برکت کوثر وجود حضرت فاطمه(س) می توانند راه صد ساله را یک شبه طی کنند.
وی افزود: راه اینکه انسان در زندگی تکاثری گرفتار نشود، فقط برای سالک طریق حق بر در خانه حضرت فاطمه(س) میسر می باشد.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به بیان امام راحل(ره) که حقیقت شب قدر را حقیقت محمدیه فاطمیه می دانند، گفت: باید نسبت به مقام ولایت حضرت فاطمه(س) معرفت داشت.
وی به تاکید امامان معصوم(ع) نسبت به توسل و یاد حضرت زهرا(س) اشاره و خاطر نشان کرد: آن حضرت مظهر تمام عیار اسما و صفات حسنی الهی است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تعبیر «بضعه منی» که رسول خدا(ص) درباره حضرت فاطمه(س) بیان فرمودند، گفت: کلام و فعل ایشان، حجت است و می توان به آن به عنوان تشریع و قانون گذاری بشریت استناد کرد.
خطبه فدکیه، بیانگر شاخصه آرمان شهر
وی با اشاره به اهمیت درس آموزی از سیره و زندگی حضرت زهرا(س)، ابراز کرد: هر فراز از خطبه صدیقه طاهره(س) بیان کننده تشکیل آرمان شهر اسلامی با مبانی ای شامل دلدادگی به خدا، عقلانیت، معنویت، عدالت اجتماعی و اخلاق می باشد.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان برای تبیین بضعه منی، توضیح داد: این واژه به معنای بضاعت و سرمایه است و درباره حضرت صدیقه طاهره(س) هم این امر وجود دارد که باید در اتصال میان رسالت رسول و ولایت ولی و در مقابل حادثه حذف جریان امامت در خلافت، خود نمایی کند.
حضرت زهرا(س)، ستاره هدایت
وی با اشاره به حدیث «معاشر المسلمين، من افتقد الشمس فليستمسك بالقمر، و من افتقد القمر فليستمسك بالزهرة، و من افتقد الزهرة، فليستمسك بالفرقدين. فقيل: يا رسول اللَّه، ما الشمس و القمر، و ما الزهره و ما الفرقدين؟ فقال: انا الشمس و علي القمر و فاطمه الزهره و...»، تبیین کرد: فقه الحدیث و تفسیر این حدیث آن است که روزی خورشید وجود رسول خدا(ص) نخواهد بود و قمر حضرت علی(ع) نیز در «محاق» قرار خواهد داشت که در این صورت، یافتن راه فقط با نگاه به ستاره «زهره» امکان پذیر است.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ادامه داد: آنچه رسول خدا(ص) بیان کردند این نداست که مردم اگر بعد از ایشان به زهره حضرت زهرا(س) نگاه باشد، راه هدایت می روند و گرنه راه را گم می کنند.
وی با تاکید بر اینکه خودنمایی «بضعه بودن» وجود مقدس صدیقه طاهره در زمان حذف جریان امامت در خلافت است، گفت: خطبه های آتشین و نورانی و اشک دیدگان آن حضرت امری عادی نیست بلکه افشاگر می باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری در بخشی از سخنانش به بیان ویژگی های منافقان از نگاه قرآن پرداخت و اظهار کرد: نفاق با نقاب و بی نقاب دو تقسیم از دیدگاه علامه طباطبائی است که شناخت و شناساندن نفاق همراه با نقاب سخت می باشد.
وی اضافه کرد: مشکل بزرگ فاطمه اطهر(س) این بود که برای هدایت جامعه بشری می بایست روشنگری کنند تا مدینه النبی(ص) به قبل از آن تبدیل نشود.
حضرت فاطمه(س)، گمشده عالم
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با این قسم که فاطمه(س) گمشده عالم هستی است، ابراز کرد: اگر معارف و خطبه ایشان را عالم امروز بشناسد، در خانه غیر آن حضرت را نخواهد زد زیرا این حضرات فرمودند که اگر کسی محاسن کلام آنان را بشناسد، پیروی خواهد کرد.
وی خطاب به رسانه ها، قلم به دستان، روشنفکران و... گفت: امروز باید با حضرت فاطمه(س) پیمان ببندیم که از دریای بی کران معارف شان جامعه تشنه را سیراب کنیم و این امر وظیفه علما، دار العلم های عالم است.
تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: اگر بشریت امروز بخواهد از جهل علمی و جاهلیت عملی و از شبهات علمی و شهوت عملی به جایی پناهنده شود، جز در خانه حضرت فاطمه زهرا(س) و فرزندان ایشان جایی نیست.
وی افزود: همانطور که فرزند آن حضرت می فرمایند که نسخه ایشان در عالم نسخه مادر شان، فاطمه اطهر(س) است، حضرت صدیقه طاهره، اسوه و الگو می باشند.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین نوائی، معاون فرهنگس اجتماعی حوزه علمیه خراسان درباره شخصیت و مقام حضرت زهرای اطهر(س) مقاله ای قرائت کرد.


كد خبر: 16445  |  تاریخ درج خبر: 1395/12/12  |  کد خبرنگار:
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا