ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ثبت‌نام سطح 3 و سطح 4 خواهران آغاز شدثبت نام سطح سه خواهران در 6 رشته تخصصی " فقه و اصول"، " تفسیر و علوم قرآن"، " تبلیغ"، " فلسفه و کلام اسلامی"، " اخلاق و تربیت اسلامی" و " ادبیات عرب" و در 3 رشته‌ «تفسیر تربیتی»، «کلام جدید» و «فقه مقارن» مقطع تخصصی سطح ۴ ویژه خواهران، برای سال تحصیلی 1401-1400 آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، معاونت آموزش این حوزه در 6 رشته تخصصي " فقه و اصول"، " تفسير و علوم قرآن"، " تبليغ"، " فلسفه و كلام اسلامي"، " اخلاق و تربیت اسلامی" و " ادبیات عرب" برای سال تحصیلی 1401-1400 در مقطع سطح سه، طلبه خواهر می‌پذیرد.
اعطاء دانشنامه سطح سه حوزه علمیه خراسان، امکان ادامه تحصیل در سطح چهار و دکترا، توانمندسازی طلاب در عرصه‌های تدریس، تحقیق، تبلیغ و همچنین امکان تدریس در مقطع عمومي، از مزایای تحصیل در این مقطع عنوان‌شده است.
داوطلبان با اتمام سطح دو يا كارشناسي از دانشگاه مطهری، دانشگاه امام صادق(ع) و طلاب ایرانی جامعه المصطفی(ص)، داشتن حداقل معدل كل 14 و عدم منع قانوني از ادامه تحصيل، می‌توانند در آزمون جذب و پذیرش تحصیلات تکمیلی خواهران حوزه علمیه خراسان، شرکت کنند.
علاقه‌مندان با توجه به شرایط ذکرشده در دفترچه پذیرش سطح سه خواهران حوزه علمیه خراسان، می‌توانند از اول خرداد تا پایان تیرماه 1400 نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
آزمون‌های کتبی هر رشته به‌صورت مجزا در بازه‌ زمانی 2 تا 4 مرداد و مصاحبه علمی از 9 تا 21 مرداد برگزار می‌گردد و نتایج نهایی نیز 15 شهریور 1400 اعلام می‌شود.
گفتنی است، نظام آموزشي سطح3 خواهران به‌صورت سالي واحدي می‌باشد و هرسال نيز شامل 32 هفته آموزشي است.
ثبت نام در 20 مدرسه‌ی تخصصی خواهران حوزه علمیه خراسان اعلامی در دفترچه پذیرش، انجام می شود و داوطلبان برای كسب اطلاع بيشتر می توانند با شماره 32008112 تماس بگیرند.

دریافت فایل دفترچه راهنما برای سطح 3

پذیرش سطح چهار خواهران
همچنین، ثبت‌نام در مقطع تخصصی سطح چهار خواهران برای سال تحصیلی 1401-1400، در رشته‌های «تفسیر تربیتی» ، «کلام جديد» و «فقه مقارن» آغاز شد.
داوطلبان از اول خرداد تا 31 تیر 1400 در صورت داشتن شرايط عمومي مندرج در دفترچه پذیرش و دارا بودن مدرك سطح سه تخصصي مرتبط با رشته تقاضا شده يا كارشناسي ارشد از مؤسسات آموزش عالي حوزوي در رشته تخصصي مربوطه با حداقل معدل كل 14، می‌توانند در مقطع سطح چهار خواهران حوزه علمیه خراسان ثبت‌نام کنند.
اشتغال رسمي و تمام‌وقت به تحصيل در حوزه علميه خراسان و عدم اشتغال به تحصيل در مراكز آموزش عالي دانشگاهي يا حوزوي و قبولي در آزمون كتبي و مصاحبه علمي رشته مربوطه، از دیگر شرایط داوطلبان برای ثبت‌نام در مقطع سطح 4 است.
آزمون ورودي به‌صورت تشريحي براي هر رشته برگزار مي‌شود و مصاحبه نیز در دو محور رفتاري و علمي با ارزیابی اطلاعات عمومي، احراز توانمندي‌هاي علمي و...، برگزار مي‌شود.
آزمون کتبی مقطع تحصیلی سطح 4 خواهران حوزه علمیه خراسان، 16 مرداد و مصاحبه‌های علمی در بازه‌ی زمانی اول تا چهارم شهریور انجام و نتایج نهایی نیز نیمه شهریورماه اعلام می‌شود.
گفتنی است، ثبت نام در مدرسه علمیه نرجس(س) مشهد انجام می شود و علاقه‌مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر از مقطع سطح 4 خواهران مي‌توانند با شماره 32008175 يا 32008112 تماس بگیرند.

دریافت دفترچه راهنمای پذیرش سطح 4

 


كد خبر: 40372  |  تاریخ درج خبر: 1400/02/30  |  کد خبرنگار: 201017  |  نام خبرنگار: سيده نجمه موسوي كلاته رضا
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا