ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدار کارکنان مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان شمالی با آیت الله مهمان نواز و امام جمعه شهرستان بجنوردهمزمان با شروع سال جدید، مسئولین و کارکنان نمایندگی حوزه علمیه خراسان شمالی با آیت الله مهمان نواز و قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

 به گزارش روابط عمومي حوزه علميه خراسان، آیت الله مهمان نواز در این دیدار با تبریک سال جدید و یادآوری نام گذاری این سال توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالي) به سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی، تقدم فرهنگ بر اقتصاد در فرمایشات رهبر فرزانه را دلیل روشنی بر نقش سازنده و محوری فرهنگ در رشد هر جامعه ای عنوان و بر تقویت فرهنگ اسلامی ودینی در اجتماع تاکید نمود.

ایشان در ادامه، با ابراز خرسندی از استقبال نوجوانان و جوانان به حوزه های علمیه، این رویکرد را بسیار مغتنم و ارزشمند شمرده و در مقایسه ای به وضعیت حوزه های علمیه فعلی و وضعیت نابسامان و دوران سیاه قبل از انقلاب  اشاره نموده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بزرگترین پشتوانه حوزه های علمیه برشمرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، مهمترین شاخصه طلاب و روحانیون را تقوا و ترس از خدا دانسته و  گفت: روحانیون و مبلغان دینی، پیام آوران ارزشهای الهی و هادیان مردم بسوی قله های معنویت و کمال اند و  لازمه موفقیت در انجام  این رسالت بزرگ آراستگی خود به فضائل اخلاقی و تهذیب نفس است.

همچنين در دیدار جداگانه‌اي، حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی، امام جمعه شهرستان بجنورد، سال جدید را تبریک گفت و با اشاره به حدیثی مبنی بر استفاده از فرصتها، گفت: طبق احاديث، هر کس دو روزش با هم برابر باشد در  حقیقت به خودش ظلم کرده است و این به معنای اینست که مومن باید پیوسته در مسیر حرکت بسوی سعادت تلاش نماید.

وي در ادامه با تبیین و تفسیر دعای تحویل سال، گفت: در واقع نقشه راه انسان‌ها در دعای تحویل سال به خوبی آمده و براساس احادیث و روایات متعدد، احسن الحال، نزدیکترین حالت نفس به خدای متعال است.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالي، با بیان ویژگی انسانهای متقی، ابرازداشت: انسان‌های مومن همیشه خود را متهم به ضعف و کوتاهی در برابر الطاف خداوند نموده و پیوسته می کوشند تا در زمره بندگان صالح خداوند باشند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان شمالي، در بخش دیگری از سخنان خود به نام گذاری سال  93 از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله العالي) اشاره و خاطرنشان كرد:  تقویت فرهنگ و توسعه آن همواره یکی از خواسته های معظم له بوده و هوشمندی ايشان در انتخاب شعار سال و تقدم فرهنگ بر اقتصاد، نشان می دهد که از وضع فرهنگی موجود زیاد خرسند نبوده و باید در این حوزه تلاش بیشتری شود.

وی حوزه های علمیه را یکی از ارکان و پایگاههای مهم ترویج و توسعه فرهنگ در نظام اسلامی برشمرده و گفت: فهم دقیق از علوم دینی، شناخت زمان و همچون پیامبر گرامی اسلام طبیب دوار بطبه بودن، آن چيزي است كه از حوزه های علمیه و طلاب جوان انتظار می رود.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی ضمن تاکید بر پویایی حوزه های علمیه، داشتن برنامه ای میان مدت و بلند مدت و همراه مدیریت صحیح برای رسیدن به اهداف تعیین شده را بسیار ضروری و مهم دانست.

خاطر نشان می شود؛ در ابتدای این دیدارها حجت الاسلام والمسلمین سالاری مسئول نمایندگی حوزه علمیه خراسان شمالي، گزارشی از وضع آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مدارس اين استان ارائه نمود.

 گفتنی است؛ حجت الاسلام شکیبا، مدیر مدرسه علمیه راز و جرگلان نیز با حضور در این جلسه گزارشی از روند فعالیتها های مدرسه علمیه باقرالعلوم (عليه السلام) ارائه نمود.


كد خبر: 10228  |  تاریخ درج خبر: 1393/01/26  |  کد خبرنگار:
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا