اخلاص؛ ویژگی بارز شهید چمران

اخلاص؛ ویژگی بارز شهید چمران
مدیر مدرسه علمیه تخصصی قرآن‌و‌عترت ابراز کرد: شهید چمران با اخلاص و خدمت صادقانه در میدان‌های علمی و جهادی نقش‌آفرینی کرد، و در نهایت جاودانه شد.

 

حجت‌الاسلام غلامحسین کمیلی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری حوزه علمیه خراسان، با اشاره به حکمت ۳۷۳ نهج‌البلاغه که می‌فرمایند: "فَأَنْكَرَهُ بِقَلْبِهِ، فَقَدْ سَلِمَ وَ بَرِئَ، وَ مَنْ أَنْكَرَهُ بِلِسَانِهِ...سَبِيلَ الْهُدَى وَ قَامَ عَلَى الطَّرِيقِ وَ نَوَّرَ فِي قَلْبِهِ الْيَقِينُ" ابراز کرد: در کلام امیرالمومنین(ع)، کسی که برای خدا، بر علیه منکر قیام کند تا نام خدا برجسته شود و ستمگران را منکوب کند، این فرد کسی است، که راه رستگاری را پیدا کرده و در آن ایستادگی می‌کند.

وی ادامه داد: شهید چمران نمونه‌ای از انسان‌های برجسته بود، که به ندای رهبر و مقتدای خود لبیک گفت و در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کرد و در نهایت به درجه رفیع شهادت نائل آمد و جاودانه شد.

مدیر مدرسه علمیه تخصصی قرآن‌و‌عترت اخلاص را، یکی از ویژگی‌های بارز شهید چمران دانست و گفت: این شهید والامقام با وجودی که از شخصیت علمی بالایی برخوردار بود و مسئولیت‌های خطیری در اوایل انقلاب بر عهده داشت، اما با اخلاص و خدمت صادقانه در میدان‌های علمی و جهادی، نقش‌آفرینی نمود.

وی اظهار کرد: جوانان امروز اگر با مناجات‌های برگرفته از دل و جان شهید چمران، انس بگیرند، متوجه خواهند شد که چه میزان اخلاص در این شهید والامقام برجسته بود، زیرا ایشان فقط خدا را می‌دید و برای غیر خدا کاری نمی‌کرد.

حجت‌الاسلام کمیلی با اشاره به قسمتی از پیام امام خمینی(ره) که به‌ مناسبت شهادت دکتر مصطفی چمران صادر شد، گفت: مسئولان حوزه و دانشگاه، باید شاگردانی در تراز شهید چمران تربیت کنند تا بتوانند مروّج تفکر و روحیه جهادی این شهید بزرگوار باشند.

 


كد خبر: 44138  |  تاریخ درج خبر: 1401/04/01  |  کد خبرنگار: 185854  |  نام خبرنگار: فهيمه قربانيان
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا