متناسب با حوزه های تخصصی ، درس خارج آن هم تخصصی شود

متناسب با حوزه های تخصصی ، درس خارج آن هم تخصصی شود
یکی از مبلغان حوزه علمیه خراسان گفت: حوزه علمیه بر تخصصی‌شدن دروس تاکید دارد، لذا اگر دروس تخصصی است باید خارج نیز تخصصی شود و اگر کسی مثلا تبلیغ می‌خواند خارج او هم تبلیغ شود.

عباسی محمدی در گفتگو با خبرگزاری حوزه علمیه خراسان؛ بیان کرد: متاسفانه در حوزه علیمه مبلغ متخصص آن جایگاهی که باید داشته باشد را ندارد و کسانی باید کرسی بگیرند و درس بخوانند و درس بدهند که حتما روی فقه و اصول زوم کنند، لذا مجبور به امتحان فقه و اصول هستیم.

مبلغ تخصصی در محیط‌های ویژه و آسیب‌زا و آسیب‌پذیر زندان مرکزی مشهد افزود: نوعا طلبه‌هایی که در امر تبلیغ هستند، چون دائما با مردم سرو کار دارند، باید کارهای آنها بر اساس قاعده و نظم باشد و من نیز تلاش کردم که نظم را در کارهای تبلیغی خود داشته باشم.

وی نحوه برگزاری امتحانات را خوب ارزیابی کرد و گفت: اگر هر استاد برای طلاب خود سوال طرح می‌کرد، برای طلبه بهتر بود، چون نحوه دید هر استاد متفاوت است.

محمدی برگزاری کلاس به صورت مجازی را آسیب‌زا دانست و افزود: وقتی درس به صورت حضوری برگزار می‌شود، به دلیل پرسش و پاسخ، طلاب و اساتید در ارتقا علمی طلبه موثرتر خواهند بود.

وی بیان کرد: حوزه علمیه بر تخصصی شدن دروس تاکید دارد، لذا اگر دروس تخصصی است، باید خارج نیز تخصصی شود، کسی که علاقه به فقه و اصول ندارد و در آینده نمی‌خواهد مجتهد شود، یک حداقلی را در سطوح پایین آموزش ببیند و اگر تخصصی می‌خواند خارج او هم متناسب با او باید تخصصی شود، مثلا کسی که تبلیغ می‌خواند، خارج او هم تبلیغ شود و کسی که قرآن و حدیث می‌خواند، تخصصی او هم خارج همان شود .

این مبلغ اظهار داشت: فقه ما انتزاعی و اصول ما هم یک وسیله است، اما امروز وسیله محسوب نمی‌شود و اصل شده؛ پیشنهاد این است متناسب با حوزه‌های تخصصی، درس خارج آن هم تخصصی شود.


كد خبر: 44253  |  تاریخ درج خبر: 1401/04/10  |  کد خبرنگار: 231446  |  نام خبرنگار: مرضيه وحدت
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا