تشریح جزئیات مدرسه تابستانه در حرم رضوی

تشریح جزئیات مدرسه تابستانه در حرم رضوی
مدیر مدرسه علمیه مسجد گوهرشاد از برگزاری مدرسه تابستانه در حرم مطهر رضوی خبر داد.

 حجت‌الاسلام و المسلمین خانعلی ابراهیمی، در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه علمیه خراسان، پیرامون طرح مدرسه تابستانه در حرم مطهر رضوی گفت: با توجه به اینکه شهر مقدس مشهد، محل رفت و آمد خیلی از بزرگان حوزوی و دانشگاهی از شهرهای مختلف است، و از طرفی بنابر دغدغه‌های آیت‌الله سید مصباح عاملی، مدیر این حوزه و حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی، مبنی بر تقویت مبانی اخلاقی، علمی، سیاسی و اجتماعی طلاب، مدرسه تابستانه با همکاری مشترک حوزه علمیه خراسان و آستان قدس رضوی طراحی شد.
وی اضافه کرد: مدرسه تابستانه حوزه علمیه خراسان، با هدف توانمند‌سازی طلاب و کادر مدارس، تقویت مسائل علمی، تبدیل شدن حرم مطهر رضوی به مرکز نشر مکتب اهل‌بیت(ع)، برگشتن مدرسه علمیه مسجد گوهرشاد به سبک قدیم، تقریب مسائل علمی، استفاده از نظریات نو و نزدیک شدن به اساتید برگزار می‌شود.
مدیر مدرسه علمیه مسجد گوهرشاد با بیان اینکه، فعالیت مدرسه تابستانه بعد از امتحانات طلاب آغاز می‌شود، و تا ۱۵ شهریور ادامه خواهد داشت، گفت: بخشی از فعالیت‌های مدرسه تابستانه به صورت متمرکز، به مدرسه علمیه مسجدگوهرشاد واگذار شده است و کلاس‌های این طرح در دارالقرآن(مدرسه دو درب) واقع در صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر رضوی برگزار می‌گردد.
وی ادامه داد: این کلاس‌ها با حضور حجج‌اسلام والمسلمین علیدوست، درایتی، نجم‌الدین طبسی، زمانی فرد و آیت الله شب زنده‌دار، از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه خراسان، در موضوعات مسائل علم اصول، کلام بحث امامت، فقه و زیارت، شخصيت‌های اعتباری و حقوقی(طبق آیه تجارت) و شرح و تفسیر زیارت امین‌الله برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام ابراهیمی یادآور شد: در پایان کلاس‌های مدرسه تابستانه، مراسم اختتامیه با حضور تولیت آستان قدس رضوی برگزار خواهد شد و از طلاب موفق تقدیر می‌شود.

جدول برنامه ها:


كد خبر: 44255  |  تاریخ درج خبر: 1401/04/10  |  کد خبرنگار: 185854  |  نام خبرنگار: فهيمه قربانيان
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
احمد ربانی: سلام علیکم و حمه الله کلاس های تابستانی بسیاری عالی است هم موضوعات و هم اساتید خوبی برای تدریس انتخاب شده اند ولی امکان استفاده برای طلاب و اساتید شهرستانی فراهم نیست . اگر دوره فشرده تر برگزار میشد و امکان اسکان برای متاهلین فراهم می شد خیلی بهتر بود
بالا