مراسم اطعام حسینی در روستاهای شهرستان فریمان برگزار می‌شود

مراسم اطعام حسینی در روستاهای شهرستان فریمان برگزار می‌شود
مسئول گروه جهادی تبلیغی شهید حججی مدرسه علمیه حضرت بقیه الله(عج) گفت: به مناسبت ماه محرم، در شب‌های منتهی به عاشورا، در تمام روستاهای شهرستان فریمان با کمک و مشارکت اهالی روستاها مراسم اطعام حسینی(ع) برگزار می‌شود.

 

 حجت‌الاسلام سیدجمال موسوی در گفتگو با خبرگزاری حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: این گروه جهادی و تبلیغی، از سال 97 تشکیل شده و در عرصه‌های تبلیغی، جهادی و خدماتی، از قبیل کمک به سیل‌زدگان که در سال 98، اعزام مبلغ به لرستان، استقبال از زائرین پیاده امام رضا(ع) پایان ماه صفر در جاده قدیم مشهد- نیشابور و.. .فعالیت دارد.

وی ادامه داد: در راستای فعالیت‌های جهادی و تبلیغی از اواسط سال 99 مناطقی را شناسایی کردیم که هم از لحاظ پرجمعیتی و هم روستاها به یکدیگر نزدیک باشند و رفت و آمد مبلغان طولانی نباشد، همچنین روستاهایی در شهرستان فریمان را شناسایی کردیم که در مناسبت‌های مختلفی همچون دهه فاطمیه، دهه کرامت، ایام انتخابات، دهه ولایت و امامت، عید غدیر، عید قربان و آخر هفته‌ها، اعزام مُبلغ داشتیم.

مسئول‌گروه جهادی تبلیغی شهید حججی مدرسه علمیه حضرت بقیه الله(عج)، با اشاره به اینکه 18 مُبلغ در این گروه جهادی فعالیت دارند، تصریح کرد: گروه جهادی تبلیغی شهید حججی، 18 روستا را تحت پوشش فعالیت‌های جهادی خود داردکه در 15 روستا مُبلغان به صورت رفت و برگشت فعالیت دارند (بهدلیل نداشتن خانه عالم) و در 3 روستا، سه مبلّغ به صورت ثابت همراه خانواده خود، در روستاها مستقر شدند.

 حجت‌الاسلام موسوی افزود: به مناسبت ماه محرم، مُبلّغان گروه جهادی در روستاهای سعدآباد، حکیم‌آباد مستقر هستند و فعالیت‌های تبلیغی توسط طلاب جهادی خواهر و برادر در این مناطق ارائه می‌شود.

وی به دیگر فعالیت‌های جهادی این گروه جهادی و تبلیغی اشاره کرد و گفت: توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان، پرداخت قبوض و اقساط نیازمندان، پرداخت بدهی نیازمندان به مغازههای‌که مایحتاج زندگیشان را تهیه، ولی توانایی بازپرداخت نداشتند با کمک خیرین بدهی‌های آنها را تسویه می‌کردیم.

مسئول ‌گروه جهادی تبلیغی شهید حججی مدرسه علمیه حضرت بقیه الله(عج) اظهارکرد: امسال برنامه‌ای که داریم راه‌اندازی اطعام حسینی است که در شب‌های منتهی به عاشورا امام حسین(ع) در تمام روستاهای شهرستان فریمان، به کمک و مشارکت خود اهالی روستاها این مراسم را برگزار کنیم. همچنین مراسم شیرخوارگان حسینی(ع)، در یکی از روستاها به صورت محوری (روستای هدایت‌آباد) برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه امسال هیات نوجوانان و دانش‌آموزان راه‌اندازی شده است که بعدازظهرها تا اذان مغرب و عشاء برگزار می‌شود و کودکان و نوجوانان در کوچه‌ها، دسته‌های سینه‌زنی راه می‌اندازند و ایستگاه‌های صلواتی برپا می‌کنند و توزیع شربت و چای دارند و بعد از نماز مغرب و عشاء نیز، منبر، روضه خوانی و سینه‌زنی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مسائل جهاد تبین، فرزندآوری و جمعیت، خانواده، ریشه کن شدن اعتیاد از عمده محتواهای است که توسط مبلغان این گروه جهادی ارائه می شود.

 


كد خبر: 44794  |  تاریخ درج خبر: 1401/05/14  |  کد خبرنگار: 231445  |  نام خبرنگار: فرزانه غروبي
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا