واکاوی قیام عاشورا

واکاوی قیام عاشورا
مدیر مدرسه علمیه مسجد گوهرشاد علل و عوامل قیام عاشورا را تشریح کرد.

حجت‌الاسلام خانعلی ابراهیمی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری حوزه علمیه خراسان، ضمن عرض تسلیت به ‌مناسبت شهادت حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و یاران باوفای ایشان، به واکاوی قیام عاشورا پرداخت و حادثه عاشورا را، یک حماسه و تراژدی دانست و گفت: یکی از عواملی که جریان کربلا را، رقم زد دوری از حریم ولایت و امامت بود، زیرا دشمن با ایجاد انحراف و خواص با سکوت در برابر حقائق باعث شدند که مردم خط مستقیم و شاخص را، فراموش کنند.

مدیر مدرسه علمیه مسجد گوهرشاد دومین علت قیام عاشورا را، دوری از معنویت تأثیرگذار دانست و افزود: عبادت باید خروجی داشته باشد، زیرا خیلی از فِرق‌ها از جمله شیعه انگلیسی با وجودی که عزاداری امام حسین(ع) را هر ساله در ایام محرم و صفر برگزار می‌کنند، اما از طرفی دیگر علاوه بر ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی، کارخانه اسلحه‌سازی اسرائیل را در غرب فعال می‌کنند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: سومین علت قیام عاشورا افول غیرت دینی است، که دشمن برای این کار از صدر اسلام هزینه‌های گزافی انجام داده که تا کنون به کار خود ادامه می‌دهد و اگر غیرت نسل جوان دچار لغزش شود، نقطه پیروزی دشمن خواهد بود.

مدیر مدرسه علمیه مسجد گوهرشاد با اشاره به نشانه‌های منافق، چهارمین علت قیام عاشورا را، جریان نفاق برشمرد و عنوان کرد: یکی از درس‌هایی عاشورا این است که تلاش کنیم، فهم مردم را بالا ببریم، تا دوباره این جریان تکرار نشود، زیرا دشمن در تلاش است، که برای مردم تردید ایجاد کند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی ابراز کرد: طلاب باید با جهاد تبیین برای نوجوانان طرح ایجاد کنند، و تاریخ اسلام و حقیقت و واقعیت‌های انقلاب را برای همگان تبیین کنند تا ذهنیت نسل جوان اصلاح شود.

وی با اشاره به سخن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر ولایت‌پذیری گفت: طلاب حوزه‌های علمیه باید از آبروی خود برای اسلام و انقلاب و زنده کردن نام امام حسین(ع) هزینه کنند، زیرا ولایت وصل به این امام همام است.

 

حجت‌الاسلام ابراهیمی در پایان با اشاره به اینکه دشمنان اسلام با شعار دین به جنگ با شیعیان و مسلمانان پرداختند، گفت: اساس کار در تبلیغ باید به جهاد تبیین اختصاص داده شود، و به دشمنان اسلام و انقلاب و فرقه‌های مختلف اجازه ندهیم که با القای ذهنیت منفی، مردم را به انحراف بکشند.


كد خبر: 44806  |  تاریخ درج خبر: 1401/05/14  |  کد خبرنگار: 185854  |  نام خبرنگار: فهيمه قربانيان
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا