مراسم عزاداری احلی من العسل در شهرستان درگز

مراسم عزاداری احلی من العسل در شهرستان درگز
همزمان با ششمین روز محرم الحرام و به منظور بزرگداشت یاد شهید نوجوان دشت کربلا، حضرت قاسم‌ابن‌الحسن(ع)، اجتماع نوجوانان حسینی در قالب سوگواره "احلی من العسل" در درگز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه علمیه خراسان، همزمان با ششمین روز محرم‌الحرام آیین سوگواری "احلی من العسل"، به یاد رشادت‌های حضرت قاسم بن الحسن(ع) در واقعه عاشورا، با حضور جمعی از مسئولان شهرستان درگز و جمعی از طلاب و اساتید مدرسه حضرت امیرالمؤمنین(ع) و نیز تشکل‌های اجتماعی و بسیجی این شهرستان برگزار شد.

این مراسم مذهبی که در راستای ولایت‌پذیری و الگوگیری دانش‌آموزان از نوجوان دشت کربلا حضرت قاسم‌ابن‌الحسن(ع) انجام شد، هر ساله توسط آموزش و پرورش در سراسر کشور برگزار می‌گردد که امروز نیز مانند سال‌های قبل، اما با چهره‌ای متفاوت و با نوحه‌سرایی مداحان دانش آموز برگزار و حاضران مراسم به یاد رشادت‌ها و مظلومیت‌های حضرت قاسم بن حسن(ع) سوگوارانه اشک ماتم ریختند.

 

فرماندار شهرستان درگز نیز در پایان این مراسم معنوی، ضمن تقدیر و تشکر از حضور نوجوانان حسینی و اقشار مختلف مردم، به ظرفیت‌ها و نیروی انسانی مستعد در شهرستان درگز اشاره نمود و بیان داشت: شهرستان درگز یکی از مستعدترین شهرهای استان در همه حوزه‌های علمی و فرهنگی است و قطعا آینده درخشانی که برای خود انتظار داریم مرهون تلاش‌ها و همت این نوجوانان و دانش‌آموزان خواهد بود.


كد خبر: 44807  |  تاریخ درج خبر: 1401/05/14  |  کد خبرنگار: 185854  |  نام خبرنگار: فهيمه قربانيان
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا