امروز: پنج‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

همایش بزرگداشت حضرت آیت الله العظمی سید محمد هادی میلانی نهم دی ماه در قم برگزار می گردد.همایش بزرگداشت آیت الله العظمی سید محمد هادی میلانی نهم دی ماه در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم برگزار می شود.

همایش بزرگداشت آیت الله العظمي سید محمد هادی میلانی با سخنرانی  آیت الله العظمی سبحانی از مراجع تقلید  و آیت الله استادی از ساعت 9 الی 12 در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم برگزار و از كتاب هايي با عنوان كلمات، اسناد، مكاتبات، مصاحبه ها و مقالات آيت الله العظمي ميلاني رونمايي خواهد شد.

همچنين در اين همايش، «پروژه شيعه» كه پس از چندين سال طراحي، توليد و ارزيابي خدمات خويش در رابطه با  نشر معارف اهل بيت(ع) در فضاي مجازي در سطح بين المللي و به زبان هاي متعدد، آماده شده است، به منظور ارائه خدمات به دفاتر حضرات مراجع عظام تقليد، اساتيد و طلاب حوره علميه و نيز پژوهشگران و عموم مردم رونمايي رسمي و آغاز خدمات عمومي خواهد داشت.

گفتني است،در اين همايش  تعدادي از علما و اساتيد حوزه علميه خراسان نيز حضور خواهند داشت.
سید محمدهادی حسینی میلانی(۱۳۱۳-۱۳۹۵ق)، از مراجع تقلید شیعه در قرن چهاردهم قمری، بیشتر عمر خود را در عراق گذارند و در آنجا از درس شیخ الشریعه اصفهانی، آقا ضیا عراقی و میرزا محمد حسین نائینی بهره برد. وی از سال ۱۳۳۲ش در مشهد ساکن شد. از میلانی آثاری از جمله محاضرات فی الفقه الامامیه و قادتنا کیف نعرفهم بر جای مانده است.
آیت الله میلانی در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی نیز فعال بود. او از انقلاب اسلامی ایران، رهبری آن و نهضت مردم عراق حمایت می‌کرد. وی در تأسیس مدارس علمیه از جمله مدرسه حقانی نقش داشت. با حضوری وی در مشهد، حوزه علمیه این شهر رونق گرفت.


كد خبر: 15705  |  تاریخ درج خبر: 95/10/05  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا