ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

راه اندازی جبهه مقاومت سایبری حوزه علمیه خراسانمدیر طرح و برنامه حوزه علمیه خراسان از راه اندازی جبهه مقاومت سایبری خبر داد.

دکتر سید مجید ظهیری در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر افزود: حوزه علمیه خراسان روش های متعدد و متنوعی در حوزه اطلاع رسانی دارد و با توجه به تأکیدات فراوان مدیر محترم حوزه، بر حضور جدی و فراگیر و اثر بخش در فضای مجازی حدود سه سال است که اجرای طرح های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دستور کار این حوزه انقلابی قرار گرفته است. از این رو با پرهیز از ساده انگاری و خلاصه کردن فضای مجازی در سایت خبری یا کانال های مرتبط با آن و همچنین پرهیز از مانورهای کمی بی خاصیت و غیر اثر بخش و دوری از حواشی برخی شبکه های اجتماعی غیر شفاف، به برنامه ریزی بنیادی و توسعه زیرساخت های حضور اثر بخش و شفاف در فضای مجازی پرداخته ایم. در این مسیر حتی به تبعیت از شبکه های اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) با چشم پوشی از کانال تلگرامی خود با بیش از ۲۰۰۰۰ عضو گام در راهی نو نهادیم.
وی با بیان این که شوراها و کارگروه هایی در این زمینه تشکیل و همایش های بزرگ و فاخر و کارگاه های متنوع و دوره های تهیه کنندگی محتوا و سواد رسانه هزاره سوم برگزار و گفتمان سازی لازم انجام شده است، ابراز کرد: زیرساخت های اساسی اکنون در حال بهره برداری کامل است و یا بهره برداری کامل آن در سال ۹۸ تحقق خواهد یافت. یکی از این زیرساخت ها سایت خبری حوزه علمیه خراسان است که به طور متوسط حدود 10000 مراجعه کننده در روز دارد. البته طبیعی است که به جز تعداد فوق عده ای از طلاب عزیز مایلند از طرقی غیر از سایت اخبار حوزه را دنبال کنند از این رو پایگاه خبری حوزه ۵ درگاه از شبکه های اجتماعی هم برای احترام به سلیقه افرادی که مایلند اخبار را از طریق این شبکه ها دنبال کنند ایجاد نموده است که در مجموع بالغ بر 4000 دنبال کننده دارد. اما ارتباطات حوزه تنها به اخبار محدود نمی شود. از این رو طراحی اپلیکیشن طلوع در دستور کار قرار گرفت که برای اولین بار سطح فناوری های این حوزه را از ویندوز به اندروید ارتقاء داد و هم اکنون افتخار داریم که در این اپلیکیشن میزبان حدود ۱۲۰۰۰ طلبه هستیم. زیر ساخت دیگر، تاسیس و راه اندازی سامانه آموزش های مجازی و تلویزیون اینترنتی حوزه است. اما حرکت تحولی دیگری که اکنون درباره آن توضیح خواهم داد ایجاد جبهه مقاومت سایبری در حوزه علمیه خراسان است که در مقام نامگذاری برای این حرکت عظیم در حوزه فضای مجازی به پاسداشت خون سردار رشید اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی، از عنوان جبهه مقاومت استفاده کردیم. هدف از ایجاد این جبهه تمرکز و تجمیع ظرفیت ها و برآیندگیری نیروها در این عرصه برای مقابله با هجمه های رسانه ای معاندین نسبت به حضور و بروز حوزه انقلابی است. به هر حال بدیهی است که بدخواهان نظام اسلامی چنین تحولات عظیمی در حوزه و توسعه حوزه انقلابی را برنمی تابند.
مدیر طرح و برنامه حوزه علمیه خراسان به فعالیت 150 ادمین و عضویت بالغ بر ۳۴۰۰۰ طلبه در جبهه مقاومت سایبری حوزه علمیه خراسان اشاره نمود.
ظهیری تصریح کرد: ما حوزه علمیه را بنا بر منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و ارشادات و تعیین خط مشی های کاری از سوی مدیر محترم حوزه علمیه خراسان، یک کل واحد می دانیم و هرگونه خط کشی و مرزبندی که منجربه مخدوش شدن وحدت و همدلی شود را نفی می کنیم و بر این اساس تمام تلاش مرکز مدیریت بر وحدت، همدلی و هم افزایی حوزویان قرار گرفته است و تنها خط کش و دلیلی که ممکن است کسی یا گروهی را از حوزه انقلابی جدا کند، خطوط قرمز حوزه انقلابی می باشد.
وی خطوط قرمز حوزه انقلابی را آرمان های حضرت امام (ره)، منویات، رهنمودها و ارشادات رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) و پاسداشت خون شهدا برشمرد و ابراز کرد: در درون این چارچوب، گروه های مختلف فکری و سیاسی و سلایق مختلف مدیریتی، ظرفیت محسوب می شوند و همه تلاش ما بر استفاده حداکثری از این ظرفیت هاست.
ظهیری ارزشمندترین دستاورد تحولی حوزه علمیه انقلابی خراسان را وحدت، همدلی و هم افزایی میان علمای اعلام، اساتید معظم و طلاب معزز دانست و افزود: حفظ وحدت، هماهنگی و همدلی مورد تاکید و حمایت مدیر محترم حوزه و دبیر محترم شورای عالی است. ظهیری با تأکید بر صیانت از این دستاورد، اظهار کرد: جبهه مقاومت سایبری با همه قدرت در برابر ایجاد تفرقه، تشویش اذهان طلاب و ایجاد گسست در حوزه انقلابی می ایستد.
ظهیری تصریح کرد: حوزه علمیه خراسان گام های تحولی فراوانی را برای بهره برداری از تکنولوژی های نوین ارتباطات و اطلاع رسانی در فضای مجازی برداشته است که از آن جمله سامانه ها، پایگاه های تحت وب و پورتال های متعدد برای استفاده طلاب، اساتید و نهادهای انقلابی حوزوی می باشد و در مجموع می توان نظام ارتباطی و اطلاع رسانی حوزه خراسان را بی نظیر و یا حداقل کم نظیر توصیف کرد.
وی در پایان آمادگی حوزه علمیه خراسان جهت دریافت پیشنهادات و طرح های طلاب، اساتید و کادر مدارس علمیه در مسیر توسعه تحول در زمینه ارتباطات و اطلاع رسانی و تداوم آن را اعلام کرد.
 


كد خبر: 36774  |  تاریخ درج خبر: 1398/10/30  |  کد خبرنگار: 201020
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
مصطفی: احسنت وقتی استادی فرهیخته و اندیشمندی باسواد مثل استاد ظهیری در راس طرح و برنامه حوزه باشد باید شاهد طرح هایی اینچنین ابتکاری و بروز باشیم. درود بر شما
سیدعلی: سلام علیکم، از مدیران انقلابی حوزه خراسان ممنونم. بسیار سایت خوبی دارین. امیدوارم این راه ادامه داشته باشد و بقیه حوزه ها هم به این جبهه بپیوندند.
: از مدیر انقلابی حوزه علمیه خراسان جهت این اقدام مبارک ممنونم و امیدواریم این مسیری که توسط مسئولین انقلابی حوزه شکل گرفته به جدیت دنبال شود. بنده باور نمی کردم که یک روزی حوزه علمیه خراسان این چنین تحول یابد.
علیرضا تابنده: عالییییی. اینو میگن حوزه انقلابی.
بالا