نگارش و جمع آوری تاریخ مکتوب و شفاهی و اسناد حوزه علمیه خراسان

نگارش و جمع آوری تاریخ مکتوب و شفاهی و اسناد حوزه علمیه خراسان
معاون پژوهشی موسسه میراث فقاهت بر اهمیت مدون نمودن تاریخ حوزه علمیه خراسان در یک مجموعه تاکید و ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و همدلی همه اعضا بتوان تاریخ حوزه علمیه خراسان را جمع آوری و احصاء نمود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام دکتر طباطبایی، معاون پژوهشی موسسه میراث فقاهت گفت: در زمینه تاریخ حوزه علمیه مشهد و خراسان می بایست بیش از این پرداخته شود، با بسیاری از مجموعه ها در عرصه تاریخ شفاهی فعالیت کردیم و کلیه آثار می بایست در یک مجموعه منسجم و تنظیم شوند.  

وی ضمن تاکید بر اهمیت جمع آوری اسناد تاریخی به جای مانده در صده های قبل تصریح کرد: مجموعه اسناد قیام گوهرشاد که از قیام های بزرگ تاریخ شیعه به حساب می آید، همه مربوط به علما بوده و سرمنشا بسیاری از تحولات شناخته می شود که تلاش کردیم اسناد را از بسیاری از مجموعه های مرتبط گردآوری کنیم.  


محقق و پژوهشگر تاریخ معاصر با بیان این که حوزه علمیه خراسان همچون حوزه علمیه نجف که تاریخ زندگی علما را به صورت زندگینامه و تحولات حوزه مکتوب نموده، می بایست به این ها بپردازد، خاطر نشان کرد: حوزه علمیه مشهد از حوزه های علمیه انقلابی در طول تاریخ بوده که اسناد زیادی از تاریخ حوزه و سابقه فعالیت های مبارزاتی علما در این مهد کهن وجود دارد و می بایست برای مدون نمودن آن برنامه ریزی راهبردی صورت بگیرد.  

حجت الاسلام طباطبائی بر اهمیت مدون نمودن تاریخ حوزه علمیه خراسان در یک مجموعه تاکید و ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و همدلی همه اعضا بتوان تاریخ حوزه علمیه خراسان را جمع آوری نمود.


كد خبر: 53095  |  تاریخ درج خبر: 1403/02/02  |  کد خبرنگار: 3857  |  نام خبرنگار: محمدحسين محمدي
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا